2011.10.7-8 - Złota jesień z Radiem Lublin na Roztoczu

W dniach 7-8 października odbył się już po raz piąty rajd rowerowy pn. „Złota jesień z Radiem Lublin na Roztoczu”, którego inicjatorem i organizatorem jest Radio Lublin z redaktorem Piotrem Wróblewskim na czele oraz Józefowska Kawaleria Rowerowa. Trzeci raz bazą wypadową na Roztocze był Józefów. Chociaż prognozy zniechęcały potencjalnych uczestników rajdu, zapowiadając fatalną aurę, jednak okazało się, na nasze szczęście, że zapowiedzi te się nie sprawdziły; w imprezie uczestniczyło łącznie 58 osób; pierwszego dnia rowerami jechało - 49, drugiego – 29. Przejechaliśmy łącznie 120 km. Trasa przebiegała przez 9 gmin: Józefów, Łukową, Obszę, Cieszanów, Narol, Susiec, Krasnobród, Zwierzyniec i Tereszpol; 4 powiaty: biłgorajski, lubaczowski, tomaszowski i zamojski oraz dwa województwa: lubelskie i podkarpackie.
Uczestnicy imprezy reprezentowali miejscowości z różnych części woj. lubelskiego: Lublin – 26 osób, Józefów – 12, Tomaszów Lubelski – 5, Zamość – 4, Krasnystaw – 2, Łęczna – 2 oraz Biłgoraj, Górecko Stare, Krasnobród, Księżpol, Lubycza Królewska, Łaszczów, Zwierzyniec - po jednej osobie.
Poza cudowną przyrodą – Puszcza Solska i Roztoczański Park Narodowy oraz krajobrazami, mieliśmy okazję zobaczyć nowe obiekty wzbogacające ofertę turystyczną Roztocza; w piątek - wybudowane w ramach realizacji projektu „Szlak geoturystyczny Roztocza Środkowego” – pawilon geoturystyczny i basztę widokową w Józefowie oraz platformę widokową w kamieniołomie w Nowinach; w sobotę – Roztoczańskie Centrum Naukowo-Edukacyjne przy „Białym słupie” należące do RPN.
Świetna atmosfera panowała również w piątkowy wieczór na Stanicy Wędkarskiej, gdzie można było pobawić się przy muzyce zręcznie prezentowanej przez DJ Marcina
i pogawędzić z ludźmi, których łączy wspólna pasja i radość życia.
Tak trzymajmy i do następnego razu!

 

Robert