Aktualności

15 LAT MINĘŁO!

Dwudziestego listopada mija dokładnie 15 lat od rejestracji Stowarzyszenia Józefowska Kawaleria Rowerowa w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju. W związku z tym wypada przedstawić krótkie podsumowanie naszych osiągnięć, co też z przyjemnością czynię, bo jest czym się pochwalić.

Zorganizowaliśmy lub współorganizowaliśmy 89 rajdów rowerowych, w tym 5 międzynarodowych - na Ukrainę, Centralnym Szlakiem Rowerowym Roztocza. W rajdach uczestniczyło ok. 10 000 osób. Podczas nich  przejechaliśmy ok. 7500 km.

Stworzyliśmy produkt turystyczny pn. Józefów - rowerowa stolica Roztocza, który obejmuje: organizowanie rajdów rowerowych, opracowanie tras rowerowych, folderów, przewodników i map turystycznych, udział w konferencjach naukowych, targach turystycznych, spotach filmowych, prowadzenie strony internetowej oraz współpracę z mediami.

W 2008 r. za ww. działania zostaliśmy wyróżnieni w konkursie na najlepszy produkt turystyczny województwa Lubelskiego organizowany przez Lubelską Regionalną Organizację Turystyczną.

Uczestniczyliśmy także w projektach związanych z planowaniem tras i szlaków rowerowych na Roztoczu i Lubelszczyźnie, m.in. współtworzyliśmy Centralny Szlak Rowerowy Roztocza, Green Velo i Szlak Geoturystyczny Roztocza Środkowego. Jako pierwsi zainicjowaliśmy zorganizowane wyjazdy rowerowe na ukraińskie Roztocze.

Jak już wcześniej informowaliśmy, podczas Lubelskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych 2018 połączonego z Konwentem – Regionalna Sieć Współpracy Organizacji Pozarządowych z Samorządem Terytorialnym, Rada Działalności Pożytku Publicznego Województwa Lubelskiego ogłosiła wyniki konkursu Nagród Trzeciego Sektora;   Stowarzyszenie Józefowska Kawaleria Rowerowa zwyciężyło jako Najlepsza Organizacja Pozarządowa promująca Trzeci Sektor i województwo Lubelskie w 2017 r., a Związek Stowarzyszeń Forum Lubelskich Organizacji Pozarządowych nagrodziło stowarzyszenie „Złotym Parasolem NGO” za zorganizowanie ogólnopolskiego rajdu rowerowego „Józefowska Majówka Rowerowa” jako cyklicznej imprezy służącej popularyzacji turystyki rowerowej oraz szlaków i tras rowerowych na Roztoczu.

          Wniosek nasuwa się jeden, tak trzymać!

 

W zał. zdjęcia z pierwszych lat naszej działalności.


                                                                                                                        Robert Rabiega

<< Wróć do poprzedniej strony