Aktualności

„RAJD NIEPODLEGŁOŚCI” RAJD ROWEROWY

„RAJD NIEPODLEGŁOŚCI” 11 listopada (niedziela – godz.10:00)

 

„Cześć Tym, co pierwsi na wroga biegli
Cześć Tym, co w boju mężnie polegli”

 

Niech powyższe słowa z wiersza  Mieczysława Romanowskiego, poety powstańca  powstania styczniowego, będą mottem „Rajdu Niepodległości”.
Rajd jest jednodniową imprezą rowerową turystyki kwalifikowanej o charakterze patriotycznym oraz turystyczno-krajoznawczym. Trasa, mająca duże walory przyrodnicze i krajobrazowe poprowadzona została tak, by dotrzeć do jak największej liczby miejsc pamięci narodowej. Będziemy jechać, przede wszystkim Trasą Rowerową Ziemi Józefowskiej na Roztoczu, ale także szlakami: Green Velo, Centralnym Szlakiem Rowerowym Roztocza oraz Geoturystycznym Roztocza Środkowego. Trasa liczy ok. 60 km i, biorąc pod uwagę porę roku, jest dosyć wymagająca. Jej przebieg wyznaczono na podstawie usytuowania pomników poświęconych bohaterom walk o niepodległość.

 

• Rajd jest otwarty dla wszystkich chętnych, którzy czują się na siłach pokonać trasę rajdu, przy czym należy mierzyć zamiary na siły, bo przewidywane średnie tempo to ok. 18 km/h.
Udział w rajdzie jest bezpłatny.
• Formalnym warunkiem uczestnictwa w rajdzie jest zgłoszenie w nim udziału i potwierdzenie zgłoszenia przez organizatora. Dokonanie zgłoszenia jest równoznaczne z zapoznaniem się z treścią oświadczenia, że każdy z uczestników bierze w nim udział na własną odpowiedzialność prawną i materialną – treść oświadczenia na stronie www.jkr.org.pl w zakładce OŚWIADCZENIE. W zgłoszeniu prosimy podać imię i nazwisko oraz miejscowość zamieszkania.
•  Zgłoszenia na rajd  prosimy kierować na adres e-mail: jkrowerowa@gmail.com
Termin składania zgłoszeń upływa 9 LISTOPADA o GODZ. 9:00.

 

WAŻNE! Regulamin, termin, harmonogram oraz pozostałe informacje tutaj->

 

                                                                                                                                  Zapraszamy

 

<< Wróć do poprzedniej strony