Aktualności

„Rajd Zwycięzców”

     Zapowiedź o hardcorowym charakterze „Rajdu Zwycięzców” nie była przesadzona. Karkołomny zjazd wąwozem po „jombach” i podjazd po piachu o 20% nachyleniu pod Wojdę na wszystkich zrobiły  wrażenie. Niespodziewaną atrakcją była burza z deszczem i gradem na ochłodę w połowie trasy. Poza tym wspaniałe krajobrazy i cudowna przyroda, a to wszystko w 80 rocznicę zwycięskiej bitwy partyzantów na Zatanwiu, którą  upamiętniło stowarzyszenie „Osuchy 1944” m.in. rajdami: rowerowym i pieszym, spływem kajakowym oraz patriotyczną uroczystością.

     Na 72 kilometrowej trasie odwiedziliśmy miejsca pamięci narodowej: we Fryszarce, Józefowie, Lasowych, Wojdzie i Osuchach, gdzie odsłonięto tablicę upamiętniającą 51 mieszkańców Osuch zamordowanych przez hitlerowców 24 czerwca 1944 r. W Kozakach, uczestnicy rajdu odwiedzili miejsce z api-domkami, gdzie można poddać się zabiegom apiterapii – więcej w https://pszczelarz-kozacki.pl/apiterapia/

     Głównym organizatorem imprezy „Dzień spotkań z historią, przyrodą i turystyką”, w tym rajdu rowerowego „Rajd Zwycięzców”, było stowarzyszenie „Osuchy 1944” . W rajd rowerowy zaangażowani byli również członkowie JKR i BSK Pszczelarz Kozacki, który sponsorował napoje i odżywki dla uczestników rajdu.


     Życzymy organizatorom kolejnych świetnych pomysłów, w których realizacji będziemy starali się pomóc.

 

     Zdjęcia z rajdu i przebieg trasy z jej charakterystyką - poniżej.

 

Zdjęcia z trasy: link                         Przebieg trasy: link   

 

 

<< Wróć do poprzedniej strony