Aktualności

Podsumowanie 2022 r.

     Mija kolejny niespokojny rok - wojna w Ukrainie, galopująca inflacja, kryzys energetyczny i gospodarczy, który na szczęście nie miał większego wpływu na nasze działania. W tym roku zorganizowaliśmy 5 rajdów rowerowych i  tym samym przekroczyliśmy liczbę 100 (poniżej lista z ilością uczestników i przejechanych kilometrów). Tak się złożyło, że w przeddzień naszego setnego rajdu odbyły się po raz pierwszy w Józefowie zawody MTB, otwierając  w ten sposób nowy rozdział kolarstwa na Ziemi Józefowskiej. Ich organizatorem był  Roztocze Epic MTB Maraton i jest zapowiedź, że będą odbywały się cyklicznie.

     Organizacja rajdów zazwyczaj wymaga współpracy – raz my pomagamy, innym razem nam pomagają. W tym roku szczególnie nam pomocna była Lokalna Grupa Działania „Nasze Roztocze”, która w ramach realizacji  „operacji własnej” pt. „Aktywnie na Naszym Roztoczu” w całości sponsorowała rajdy: „Na skraju Roztocza” i „Trasą rowerową Ziemi Józefowskiej na Roztoczu”. Również gmina Józefów, Roztoczański Park Narodowy i Nadleśnictwo Józefów wsparły finansowo i materialnie „Józefowską Majówkę Rowerową

SERDECZNE DZIĘKI!

     Zrewanżowaliśmy się za pomoc Roztoczańskiemu Parkowi Narodowemu, pomagając koordynować przejazd uczestników dwóch rajdów organizowanych przez RPN. Były to:

  • 6 sierpnia – „40/40” w ramach programu „Lubelskich Spotkań z Przyrodą”,
  • 24 września - rajd pamięci Aleksandry Wachniewskiej,
  • 17 września, na zaproszenie Radia Lublin, uczestniczyliśmy w rajdzie zorganizowanym z okazji 70-lecia jego istnienia. Trasa prowadziła z Lublina do pałacu Zamoyskich w Kozłówce. 

     W tym roku miały miejsce jeszcze trzy ważne wydarzenia związane z kolarstwem, które bezpośrednio dotyczą Józefowa.W dniach 14-15 maja odbyły się zawody „ULTRAROZTOCZE 2022” – szósta edycja,  organizowane przez Fundację Na Ratunek, których gmina Józefów była gospodarzem. Na dystansie 120 km startowali w nich m.in. zawodnicy MTB.  31 lipca,drugi rok z rzędu, przez Józefów przejechali kolarze trasą II etapu wyścigu Tour de Pologne, a po raz trzeci – 6 sierpnia, BSK Miód Kozacki organizował jazdę indywidualną na czas - „BeeActive RACE”, na trasie Józefów – Fryszarka - Józefów.

     Rok 2023 powinien wypaść nie mniej okazale, choć już bez Tour de Pologne.
29 kwietnia planowana jest organizacja drugiej edycji  zawodów MTB w Józefowie przez Roztocze Epic MTB Maraton. Dzień później  JKR poprowadzi swój kolejny rajd otwierający sezon turystyczny w gminie Józefów.

      Z kolei 13 maja powinno ruszyć ULTRAROZTOCZE 2023, zatem będzie się działo, miejmy nadzieję.

 

    W zał. zdjęcia ilustrujące tegoroczne wydarzenia.

 


 

<< Wróć do poprzedniej strony