Aktualności

Podsumowanie XVII Józefowskiej Majówki Rowerowej

          110 osób uczestniczyło w Józefowskiej Majówce Rowerowej. Rajd odbył się w dwudziestą rocznicę akcesji Polski do Unii, ale i również dwudziestą rocznicę pierwszego ogólnopolskiego rajdu organizowanego przez Józefowską Kawalerię Rowerową (ten był już 111). Rajd  realizowany był w ramach oferty zadania publicznego o charakterze lokalnym zatwierdzonej i finansowanej przez gminę Józefów.
Trasa rajdu liczyła 53 km i wiodła przez bardzo atrakcyjną turystycznie część Roztocza, Zatanwia i Puszczy Solskiej. Poprowadzona była z wykorzystaniem istniejących już szlaków i tras rowerowych w tym: „Trasy rowerowej Ziemi Józefowskiej na Roztoczu”, „Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo”, „Centralnego Szlaku Rowerowego Roztocza”, oraz szlaków pieszych „Centralnego” i „Krawędziowego”.  W miejscach o dużych walorach przyrodniczych, kulturowych czy krajobrazowych miały miejsce postoje, podczas których przewodnik przekazywał wiedzę na ich temat. Wydano dwa posiłki dla uczestników rajdu – przy ujściu rzeki Szum do Tanwi i w Pierogarni Józefowskiej.

          Każdy z uczestników rajdu mógł pobrać w punkcie Informacji Turystycznej w Józefowie folder „Magiczne Roztocze”, mapę „Józefów Rowerowa Stolica Roztocza” oraz saszetkę miodu sponsorowanego przez Pszczelarza Kozackiego. Rajd wymagał zaangażowania dziewięciu koordynatorów przejazdu, przewodnika, ratownika medycznego, serwisu rowerowego i samochodu technicznego.
Cudowna pogoda – podobna była 20 lat temu, zdyscyplinowani i dzielni uczestnicy rajdu, to wszystko sprawiło, że rajd przebiegał w sympatycznej atmosferze i mamy nadzieję, że takie wrażenie odnoszą wszyscy jego uczestnicy. Dziękujemy wszystkim za udział i do zobaczenia w kolejnych naszych rajdach.


          Serdeczne podziękowania również dla Urzędu Miejskiego w Józefowie na czele z Burmistrzem Romanem Dziurą - za wsparcie finansowe i dla Nadleśnictwa Józefów na czele z Nadleśniczym Urbanem Kolmanem - za wsparcie techniczne – samochód zabezpieczający rajd.


          Link z przebiegu trasy:
                    https://connect.garmin.com/modern/activity/15170133267?share_unique_id=74


          W załączeniu ilustracja zdjęciowa rajdu - (tutaj).


                                                                                                              Robert Rabiega

 

<< Wróć do poprzedniej strony