Aktualności

Raport z XVII Ogólnopolskiego Gwiaździstego Rajdu Rowerowego

     XVII Ogólnopolski Gwiaździsty Rajd Rowerowy zorganizowany celem uczczenia powstańców z 1863 r. zgromadził na Wzgórzu Polak ponad 300 rowerzystów, którzy startowali z: Biłgoraja, Józefowa, Szczebrzeszyna, Tereszpola, Zamościa i Zwierzyńca.

    Głównym sponsorem rajdu jest od 17 lat AMBRA S.A., a współorganizatorem m.in. stowarzyszenie Józefowska Kawaleria Rowerowa. 32 kilometrowa trasa z Józefowa  wiodła malowniczym odcinkiem Puszczy Solskiej do Bukownicy, po czym wznosiła się po pagórkowatym terenie, aż  do Wzgórza Polak.

   Z Józefowa wystartowały 32 osoby, większość stanowili Józefowianie, ale było też 5 osób z Tomaszowa Lubelskiego i dwie z Tych. Przy pomniku poświęconym Bohaterom Powstania Styczniowego złożono wiązanki kwiatów. Miała też tu miejsce prezentacja obozowiska powstańczego, a prelekcję na temat zwycięskiej bitwy, która toczyła się w tych okolicach 3 września 1863 r., wygłosił Tadeusz Grabowski.

   Każdy z uczestników rajdu otrzymał pamiątkowy bidon i miał okazję zjeść smaczny posiłek, by nabrać sił na drogę powrotną, która w przypadku grupy z Józefowa wiodła przez Zwierzyniec, Floriankę, Górecko Stare i Brzeziny – łącznie 25 km.


          W załączeniu zdjęcia z przejazdu grupy z Józefowa.

                                                                                                                        Robert Rabiega

 

<< Wróć do poprzedniej strony