Aktualności

Relacja z III Roztoczańskiego Rajdu Rowerowego szlakiem Green-Velo

298 osób uczestniczyło w III Roztoczańskim Rajdzie Rowerowym szlakiem Green-Velo po Roztoczu Lubaczowskim. Zadaniem JKR było zapewnienie płynnego i bezpiecznego przejazdu rowerzystów oraz przekazanie najważniejszych informacji z zakresu walorów przyrodniczo-krajobrazowych i kulturowych tej części Roztocza. Trasa liczyła 50 km i wymagała od uczestników dobrego przygotowania kondycyjnego – szczególnie na długich podjazdach oraz dużej koncentracji przy zjazdach, na których prędkość nierzadko przekraczała 50 km/h.

Z powierzonych nam zadań wywiązaliśmy się należycie. W dużej mierze zawdzięczamy to Tadeuszowi Grabowskiemu, który nie dość, że posiada niewyczerpany zasób wiedzy na temat Roztocza, to potrafi ją w interesujący sposób przekazać, a że momentów postoju było dużo i trzeba było je czymś wypełnić, to narracja Tadeusza o walorach Roztocza nabierała jeszcze większego znaczenia.

Na słowa uznania zasługują uczestnicy rajdu, którzy dostosowali się do zaleceń bezpiecznej jazdy i tylko z rzadka próbowali kusić los. Wielkim ułatwieniem w koordynowaniu przejazdu uczestników rajdu było perfekcyjne zabezpieczenie tras przez policję, straż graniczną i wojsko.

Oczywiście największe słowa uznania należą się głównym organizatorom rajdu: Marszałkowi Województwa Podkarpackiego p. Władysławowi Ortylowi, Staroście Lubaczowskiemu p. Józefowi Michalikowi i Wójtowi gminy Horyniec-Zdrój p. Robertowi Serkisowi, że zorganizowali ten rajd i dobrali profesjonalistów do jego realizacji.
Można stwierdzić, że dzień 27 maja był świętem rowerzystów na Roztoczu i tylko życzyć należy nam wszystkim, by znaleźli się naśladowcy ww. organizatorów,  by takich dni w roku było jak najwięcej.


Relacjonował i fotografował  Robert Rabiega;  zdjęcia w galerii.

<< Wróć do poprzedniej strony