Aktualności

X Jubileuszowa Złota Jesień na Roztoczu z Radiem Lublin

Październik był, jaki był, jesień tęga przykryła
Roztocze grubym na łokcie pozłocistym całunem liści;
lasy mieniły się feerią jesiennych barw….

 

X  Jubileuszowa Złota Jesień na Roztoczu z Radiem Lublin przeszła już do historii.
Dwa dni rowerowych zmagań, pomimo braku przychylności ze strony kapryśnej aury, zamknęły pewien niezwykły rozdział w naszej rowerowej historii.


Sobota 08.10.2016 rok.
Zwarta 45 osobowa, niezwykle zdyscyplinowana grupa rowerzystów wyruszyła o godzinie 10:00 na trasę pierwszego dnia rajdu spod stanicy wędkarskiej. 
W Osuchach oddaliśmy cześć partyzantom, którzy zginęli w czerwcu 1944 r. 
w największej bitwie partyzanckiej Lubelszczyzny, znanej jako Bitwa pod Osuchami. Tadeusz Grabowski przybliżył uczestnikom rajdu historyczne wydarzenia, rowerzyści zapalili symboliczne światło pamięci.
Następnie „koła” poniosły do Pisklaków i Kozaków do Państwa Kozaków, słynnych pszczelarzy z Roztocza, gdzie oprócz posiłku regeneracyjnego, doświadczyliśmy niezwykłej gościnności miodem i „miodem” płynącej. Z Kozaków, szosą rajd powrócił do Józefowa.  
Niemalże tradycją już się stało, że pierwszy dzień Złotej jesieni z Radiem Lublin kończy wieczorek integracyjno – taneczny, tak było i w tym roku, jednakże z okazji jubileuszu chcieliśmy przywołać wspomnienia i podziękować wszystkim za dziesięć wspólnie spędzonych „Rajdów”.
Były kwiaty, wspomnienia, upominki, słowa uznania, a nawet łzy wzruszenia.


Niedziela 09.10.2016 rok.
Chciało by się rzec -  nie ma kawalerzysty nad rowerzysty!
Pomimo, nocnych wyczynów tanecznych i dżdżących fochów pogody, zdyscyplinowana, 40 – osobowa grupa rowerzystów, rozpoczęła drugi dzień rajdu.
Z Józefowa podążyliśmy do Majdanu Sopockiego, następnie Grabowica i Susiec, z kolei rezerwat „Nad Tanwią”, gdzie u „Gargamela” rozgrzewała uczestników gorąca zupa. Po krótkim odpoczynku, rajd skierował się do Borowych Młynów, by powrócić na metę rajdu w Józefowie m.in. szlakiem Green Velo. Warto wspomnieć, że gdy rowerzyści przyjechali do Józefowa, zawstydzone słońce wyjrzało zza chmur i ociepliło wizerunek roztoczańskiej, październikowej pogody.

 

Przez dwa dni rajdu przejechanych zostało 105 kilometrów przez 45 uczestników.
Zdecydowanie głównym motywem przewodnim tegorocznej edycji Złotej Jesieni z Radiem Lublin był nasz jubileusz. Prezentację traktującą o naszych dziesięcioletnich zmaganiach możecie Państwo pobrać – obejrzeć w formacie PDF (tutaj), do oglądania zdjęć z dwudniowego przebiegu imprezy zapraszam na FB na naszym fanpagu.
Należy wspomnieć że wielkim nieobecnym tegorocznego X jubileuszowego rajdu był Prezes Robert Rabiega, którego dopadł chorobowy blitzkrieg. (Szybkiego powrotu do pełni sił)

 

Szczególne podziękowania za współpracę dla Spółdzielni Socjalnej Centrum Turystyki Roztocze, Panu Zbigniewowi Dzidzie za pierożkowe specjały oraz dla wszystkich uczestników, organizatorów, inicjatorów i osób wspierających Złotą jesień na Roztoczu z Radiem Lublin.
Do zobaczenia w przyszłym roku!

                                                                                                              Kinga Tuszyńska

 

<< Wróć do poprzedniej strony