Aktualności

Podsumowanie 2020 r.

Można powiedzieć, że dla nas jako stowarzyszenia, którego głównym celem jest promocja Roztocza, przede wszystkim poprzez organizację rajdów rowerowych, ten rok był, jakoby go nie było, bo przy zestawieniu zorganizowanych rajdów rowerowych wpisać musimy cyfrę zero.

 

Planowaliśmy wspaniałe rajdy, m.in. powtórkę z 2019 r. „Na skrzydłach natury” Centralnym Szlakiem Rowerowym Roztocza na Ukrainę i wszystko pod tą imprezę było przygotowane, ale tylko na planach musieliśmy poprzestać. Wprawdzie był okres poluzowania zakazów związanych z Covidem, ale stawiając na pierwszym miejscu bezpieczeństwo uczestników naszych rajdów, postanowiliśmy „nie kusić losu” i nie narażać kogokolwiek na możliwość zarażenia. Mimo wszystko jednak zaznaczyliśmy swoją obecność w turystyce 2020 r.

 

Otóż na podstawie naszego wniosku przygotowanego wspólnie z gminą Józefów i złożonego do Lokalnej Grupy Działania „Nasze Roztocze” w celu pozyskania środków w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, na aranżację źródliska rzeki Nepryszki, w sierpniu zakończono prace budowlane, których efekt widać na zdjęciach w załączeniu.

 

Obecnie pracujemy nad realizacją kolejnego projektu, tym razem będzie to informator turystyczny pt. „Wymarzone miejsce aktywnego wypoczynku – Józefów i Roztocze Środkowe”, który powinien być dostępny w lutym przyszłego roku. Co do przyszłorocznych planów, to wszyscy wiemy, że niestety, wszystko zależy od tego, w jakim stopniu opanujemy Covid.

 

Tymczasem bądźmy zdrowi i dobrej myśli, czego Państwu i sobie życzę.


Robert Rabiega                                

<< Wróć do poprzedniej strony