Aktualności

Podsumowanie 2021 r.

          Rok 2021, pomimo licznych perturbacji związanych z covidem, zaliczyć można do bardzo udanych. Już sam fakt realizacji międzynarodowego rajdu rowerowego Centralnym Szlakiem Rowerowym Roztocza „RoweLove Roztocze”, który był czymś wyjątkowym, wystarczyłby do pozytywnego zamknięcia roku. Kolejne rajdy (poniżej lista z ilością uczestników i przejechanych kilometrów), przypomniały ich uczestnikom jak fajnie jest pojeździć po Roztoczu na rowerze w gronie przyjaciół z rowerowych tras.

          A rok 2021 zaczął się dla JKR nietypowo, bo dokładnie 5 stycznia  zakończyliśmy realizację grantu w ramach projektu „Wymarzone miejsce aktywnego wypoczynku – Józefów i Roztocze Środkowe” prowadzonego przez Lokalną Grupę Działania „Nasze Roztocze”, który zaowocował wykonaniem folderu i aplikacji internetowej prezentujących Roztocze i jego walory w kontekście uprawiania różnych form turystyki aktywnej.

          Trzeba wspomnieć jeszcze o dwóch ważnych wydarzeniach związanych z kolarstwem i turystyką rowerową na Roztoczu, np. to, że Tour de Pologne po raz pierwszy zawitał na Roztocze, a lotna premia była usytuowana w Józefowie. 31 lipca 2022 r. jeszcze raz będziemy mieli  okazję przeżywać podobne emocje.

          Oddanie do użytkowania – 6 listopada, przez Nadleśnictwo Józefów Singletrack, było drugim ważnym wydarzeniem. Singletrack Józefów wzbudza już teraz wielkie zainteresowanie wśród rowerzystów, a kawalerzyści z JKR mieli okazję uczestniczyć w realizacji materiału promocyjnego, który można było obejrzeć 8 listopada w programie z cyklu „Leśny kalejdoskop”.

          Rok 2022 powinien wypaść nie mniej okazale. Już 30 kwietnia planowana jest organizacja  zawodów MTB w Józefowie (po raz pierwszy w historii) z trasą przez józefowskie kamieniołomy i Singletrack Józefów. Organizatorem jest Piotr Magoch, Tomasz Knapik Roztocze Epic MTB Maraton i będzie to pierwsza z 6 planowanych na Roztoczu edycji w 2022 r.  Dzień później, tj. 1 maja JKR zorganizuje swój setny już rajd. Z kolei 14 maja rusza z Józefowa UltraRoztocze, zatem będzie się działo, miejmy nadzieję.

 

2021 - 4 rajdy, 525 osób, 556 km:
  • 14-17 VII - „RoweLove Roztocze” międzynarodowy rajd rowerowy Centralnym Szlakiem Rowerowym  Roztocza – główny organizator: RPN w Zwierzyńcu (150 osób, 336 km).
  • 5 IX  - „XVI rajd gwiaździsty na wzgórze Polak” –  głównym organizator  - AMBRA S.A.  (250 osób, 60 km).
  • 25-26 IX – „Józefowski Rajd Rowerowy” – (100 osób, 117 km).
  • 11 XI -„Rajd Niepodległości” - (25 osób, 43 km).

 

STATYSTYKA
W ciągu 18 lat działalności zorganizowaliśmy lub współorganizowaliśmy 99 rajdów rowerowych, w tym 7 międzynarodowych, w których wzięło udział 11 626 osób, przejechaliśmy podczas nich 8 792 km.

 

          W zał. kilka zdjęć ilustrujących tegoroczne wydarzenia.

 

 

<< Wróć do poprzedniej strony