Aktualności

Relacja z Józefowskiej Majówki Rowerowej

     Pomimo niesprzyjającej pogody 80 osób wzięło udział w Józefowskiej Majówce Rowerowej. Najliczniej reprezentowane były następujące miejscowości: Józefów – 18, Lublin – 14, Zamość – 7, Warszawa – 5, Tomaszów Lubelski – 4, Zwierzyniec i Lubycza Królewska po 3, a także: Biłgoraj, Boguchwała, Horyniec Zdrój, Parczew, Połaniec, Rawa Ruska, Szczebrzeszyn, Świdnik i wiele innych. Trasa rajdu liczyła 57 km i wiodła szlakami rowerowymi: Green Velo i Centralnym Szlakiem Rowerowym Roztocza, trasami rowerowymi: Ziemi Józefowskiej na Roztoczu, na wzgórze Polak i do Florianki oraz dwoma szlakami pieszymi: krawędziowym (czerwony) i centralnym (niebieski). Uczestnicy podczas rajdu mieli okazję poznania największych  atrakcji  Roztocza tj. hydroelektrowni, modrzewiowego kościoła z 1768 r., pomnikowej alei dębów i kapliczki na wodzie w Górecku Kościelnym, Ośrodka Edukacyjno-Muzealnego RPN w Zwierzyńcu i Florianki.

     O walorach  przyrodniczych, krajobrazowych i kulturowych Roztocza barwnie opowiadał Tadeusz Grabowski, na co dzień z-ca dyrektora RPN. Bar „Wiata”, udostępniony na czas rajdu przez jego właściciela p. Zbigniewa Dzidę, był miejscem konkursu wiedzy o Roztoczu, konsumpcji forszmaku i ogniskowej kiełbasy oraz zakończenia rajdu. Posiłki, dodajmy, że bardzo smaczne, przygotowywała Spółdzielnia Socjalna Fundusz Aktywizacji Niepełnosprawnych. Kończąc relację z rajdu,  serdeczne podziękowania za owocną współpracę składamy współorganizatorom rajdu: gminie Józefów, Roztoczańskiemu Parkowi Narodowemu w Zwierzyńcu, Nadleśnictwu Józefów, Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Józefowie, Stowarzyszeniu na Rzecz Pomocy Rodzinie „Podaj Dłoń” i piekarni „U Dzidy”.

     Na szczególne słowa podziękowania zasługują redaktorzy Radia Lublin, które było patronem medialnym rajdu. Państwo Marzena i Piotr Wróblewscy, uczestnicząc w rajdzie, relacjonowali go „na żywo”. Na końcu serdeczne podziękowanie dla uczestników rajdu. Mimo fatalnej pogody, szczególnie w dniach i godzinach poprzedzających rajd, zdecydowaliście się do nas przyjechać i zaszczycić nas swoją obecnością na trudnej, choć pięknej trasie z Józefowa do Zwierzyńca.

     Relacjonował i fotografował: Robert Rabiega; na fanpage facebook JKR: Jacek Jungiewicz; prowadzenie fanpage facebook JKR: Zygmunt KLimczuk.

 

          Zdjęcia z rajdu tutaj oraz w Galerii.

 

<< Wróć do poprzedniej strony