Aktualności

Tour de Pologne 2021

          10 sierpnia (wtorek), ok. godz. 14:50, podczas drugiego etapu wyścigu, będą finiszować na lotnej premii, usytuowanej obok budynku Urzędu Miejskiego w Józefowie, kolarze, uczestnicy 78. Tour de Pologne UCI World Tour (UCI to Międzynarodowa Unia Kolarska – organizuje wyścigi, można powiedzieć, w całym świecie, m.in. w Chinach, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Włoszech, Francji, Szwajcarii i Polsce). Gmina Józefów jest jednym z wielu współorganizatorów tego wyścigu. Głównym organizatorem jest Lang Team z p. Czesławem Langiem na czele.


          Tour de Pologne to jeden z najważniejszych wyścigów świata, należący do prestiżowego cyklu UCI World Tour, zrzeszającego największe imprezy kolarskie, w tym Tour de France czy Giro d’Italia. Odbywać się będzie w dniach 9-15 sierpnia br. W wyścigu startuje 19 najlepszych drużyn świata UCI World Teams oraz zaproszone dodatkowo z „dzikimi kartami”, w tym reprezentacja Polski. Każda drużyna liczy po 7 kolarzy, łącznie ok. 150 zawodników.


          Trasa drugiego etapu wyścigu wiedzie z Zamościa – ostry start o godz. 14-ej w Kalinowicach, przez Pniówek, Rachodoszcze, Suchowolę, Krasnobród, Wólkę Husińską (tu umiejscowiono górską premię) Stanisławów, Długi Kąt, Siedliska, Józefów, Wolę Obszańską z metą w Przemyślu.


          Mieszkańców Roztocza oraz turystów przebywających w tym czasiew okolicach trasy wyścigu zapraszamy do kibicowania, szczególnie że w peletonie będzie można zobaczyć wielu znakomitych zawodników, m.in. naszego mistrza świata z 2014 r., Michała Kwiatkowskiego.

          Ruch samochodowy na drogach, którymi będą jechać kolarze, zostanie zablokowany na godzinę przed ich przejazdem.

 

<< Wróć do poprzedniej strony