Aktualności

Tour de Pologne w Józefowie

          10 sierpnia, podczas drugiego etapu wyścigu, finiszowali na lotnej premii, usytuowanej obok budynku Urzędu Miejskiego w Józefowie, kolarze, uczestnicy 78. Tour de Pologne UCI World Tour. Zwyciężył Holender Taco Van Der Horn, z belgijskiej grupy Intermarche Wanty Gobert, przed Gabrielem Cullaigh z Movistar i Patrykiem Stosz reprezentującym Polskę.  Kibice, licznie zgromadzeni przy ulicy T. Kościuszki, którą przejeżdżali kolarze, mogli podziwiać finisz grupki pięciu zawodników, będących w tzw. ucieczce, a 3 minuty później, bo taką przewagę nad peletonem uzyskali uciekinierzy, kawalkadę ok. 140 zawodników oraz ekip technicznych.

 

          19 drużyn, można powiedzieć z całego świata, prezentowało się bardzo okazale, co można zobaczyć na załączonych zdjęciach. Drugi etap, z metą w Przemyślu (start w Zamościu), wygrał, po pasjonującej walce, Portugalczyk Joao Almeida, kolarz grupy Deceuninck – Quick Step, który jednocześnie został liderem wyścigu. Nasz mistrz świata z 2014 r., Michał Kwiatkowski, był czwarty i takie też miejsce zajmuje po dwóch etapach, podczas których kolarze przemierzyli wiele kilometrów przez Roztocze – pierwszy raz w historii tej rangi wyścigów i oby nie ostatni.

 

          Warto podkreślić fakt, że wyścig jest w całości transmitowany przez TVP Sport i komentarze sprawozdawców opiewających piękno Roztocza oraz prezentacja obrazu z dronu, helikoptera i motocykla, są nie do przecenienia w aspekcie jego promocji.


          Retransmisja drugiego etapu pod linkiem: https://sport.tvp.pl/55159665/tour-de-pologne-2021-2-etap-zamosc-przemysl-transmisja-kolarstwo-na-zywo-online-live-stream-gdzie-ogladac-zapis

 

          Zdjęcia z wydarzenia (tutaj)
                                                                                                                       Robert Rabiega

<< Wróć do poprzedniej strony